Wigilia w gr.I

Dnia 14 grudnia 2023r. dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w obiedzie wigilijnym na swoich salach. Zobaczcie jak przygotowaliśmy salę i stół na to wydarzenie w gr.I.

11 listopada w przedszkolu !

?Jest takie miejsce na mapie świata- Polska. To moje miejsce , tutaj mocniej bije mi serce?.

11 listopada br. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z gr.II ubrane w stroje galowe, zebrały się, aby świętować ten wyjątkowy czas dla Polaków. Uroczyście odśpiewały hymn Polski oraz wzięły udział w krótkiej inscenizacji oddając w ten sposób szacunek symbolom narodowym. Wraz z paniami wykonały godło Polski oraz wzięły udział w marszu wokół przedszkola trzymając jeden z symboli- flagę Polski. Ważne jet, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci symboli narodowych oraz aby wiedziały jakie są słowa piosenki - ?Co to jest niepodległość , teraz wiem już na pewno?.

Bieg Przedszkolaka 2023

Dnia 08.10.1023r. odbył się Bieńczycki Bieg Przedszkolaka na os. Kalinowym na terenie alejek przy scenie MDK. W biegu brały udział także dzieci z naszego Przedszkola. Pogoda dopisała, uczestnicy też, a nasze Przedszkole zdobyło w tym roku III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Wszystkim dzieciakom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy!!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka . Z tej okazji wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały swój dzień w wyjątkowy sposób: było cukierkowe drzewo z którego każde dziecko zrywało sobie cukierka, był słodki poczęstunek i owoce, zabawy do muzyki dla dzieci na każdej sali, zabawy z chustą animacyjną i balonami. Przedszkole na tą okazję było pięknie przystrojone i informowało wszystkich z daleka o tym szczególnym dniu.

Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu

1 czerwca jak co roku obchodziliśmy Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu dzieci świętowały bawiąc się razem z animatorami do muzyki, tańcząc i śpiewając, brały udział w konkursach,  łapały ogromne bańki mydlane, bawiły się  chustą animacyjną oraz kulkami z piany, które trzeba było utrzymać na ręku żeby potem zdmuchnąć. Towarzyszyła im duża maskotka Shreka. Przyjechał także wóz strażacki, a dzieci mogły posłuchać na czym polega praca w straży , wsiąść do wozu strażackiego i przymierzyć strój strażaka. Wszystkim bardzo się podobała tegoroczna zabawa. Dziękujemy.

Wycieczka do Laskowej gr.III i IV

Dnia 25 maja br, dzieci z gr,III i IV pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego do miejscowości Laskowa.  Mogliśmy tam podziwiać piękno przyrody, posłuchać i popatrzeć w skansenie jak dawniej wyglądało życie ludzi, mogliśmy sprawdzić jak ciężko pracowało się w gospodarstwie, Doiliśmy sztuczną krowę, robiliśmy ciasto i piekliśmy podpłomyki w  starym chlebowym piecu, bawiliśmy się na placu zabaw, karmiliśmy kozy i głaskali bardzo przyjaznego psa. Jedliśmy też pyszną zupę pomidorową, oraz racuszki i herbatę. Na zakończenie mogliśmy kupić pamiątki w sklepiku na terenie skansenu. Dziękujemy za wspaniała zabawę oraz za pyszne podpłomyki które zabraliśmy po upieczeniu do domu, aby poczęstować naszych bliskich.

Warsztaty kulinarne w gr.II

Dnia 03.03.2023r. w gr.II odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem  kucharza -pana Adriana, taty Olusia. Dzieci przygotowały kanapki wg własnego pomysłu, ozdabiały owocami babeczki czekoladowe, robiły szaszłyki owocowe.  Na zakończenie warsztatów wycisnęły pyszny i zdrowy sok z pomarańczy.  Wszystko było przepyszne!!!

Dziękujemy Rodzicom Olusia za zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów kulinarnych w gr.II.

Moja pierwsza wizyta w kinie -gr.II

W dniu 02.03.2023r.dzieci z gr.II wybrały się na wycieczkę autokarem do Multikina w Krakowie. Tam odkrywały tajemnice kina oraz sekrety tworzenia i wyświetlania filmów na wielkim ekranie.Oglądały bajkę ?Ella, Bella Bingo?. Poznały  sposób robienia popcornu zakończony degustacją.

Zabawa karnawałowa

Dnia 16 stycznia 2023r.w naszym Przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Były tańce do znanych przebojów muzyki dziecięcej, konkursy, gry i czas na odpoczynek.  Wszystkie dzieci bawiły się świetnie i wielką radość sprawiło im przebieranie się za różne postacie z bajek, baśni i filmów. Zobaczcie sami?