Grupa IV na warsztatach świątecznych.

Dnia 13 grudnia 2022r, dzieci z gr.IV pojechały na warsztaty świąteczne do Piekarni rzemieślniczej Piec mieszczącej się przy ul. św. Filipa 14.

Wykonaliśmy rękodzieło, którym było przygotowanie ozdoby choinkowej, dekorowaliśmy pierniczki świąteczne, omówiliśmy proces przygotowania wypieków oraz wysłuchaliśmy legendy o krakowskich psach i kleparskich kotach.

Wszyscy wróciliśmy do przedszkola zadowoleni i pełni wrażeń.

Starszaki i ich misie

Dzisiaj tj. 18 listopada br. starszaki jak w każdy piątek przyniosły swoje zabawki. Rozmawialiśmy o ulubionych przytulankach, oglądaliśmy przyniesione maskotki.  Wykonaliśmy prace plastyczną z dużych i małych kółek  na temat: ?Miś?. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych prac.

Wizyta dzieci z III gr. u dentysty

04 listopada br. dzieci z gr. III wzięły udział w zajęciach stomatologicznych w Centrum Stomatologicznym Smile Dentica. Zajęcia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej przeprowadziła Pani Doktor Zuzanna. Podczas spotkania Pani Doktor zaprezentowała dzieciom prawidłowy sposób mycia zębów oraz zdrowego odżywiania. Dzieci poznały również wyposażenie gabinetu stomatologicznego i mogły zobaczyć jak wygląda leczenie chorego ząbka, Dzięki Pani Doktor na pewno każde dziecko z uśmiechem i bez stresu będzie odwiedzało gabinet stomatologiczny.

Zajęcia kulinarne w gr.III

W październiku dzieci z gr.III poznawały warzywa pochodzące z działek i ogrodów, ich nazwy, wygląd, sposoby wykorzystania do celów kulinarnych oraz wartości odżywcze. Lepiły warzywa z masy solnej oraz własnoręcznie przygotowywały i degustowały zdrowe kanapki.

Dzień Drzewa w naszym Przedszkolu.

10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia , podczas których dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody a także etapy wzrastania drzewa. Dzieci z gr. III wzięły udział w zasadzeniu sosenki i brzozy w ogrodzie przedszkolnym.

Wycieczka do kopalni soli w Bochni

Dnia; 03 października 2022r. dzieci z grup: III i IV pojechały zwiedzać kopalnię soli w Bochni. Pani Przewodnik oprowadziła nas po kopalni, poznaliśmy jej historię i pierwszych założycieli, jechaliśmy pociągiem , zwiedziliśmy kaplicę i wysłuchaliśmy legendy o św. Kindze. Pokonaliśmy 307 schodów, aby zejść do sali zabaw i do jadalni. Kupiliśmy pamiątki w sklepiku i pełni wrażeń wróciliśmy do Krakowa.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.

Zajęcia sportowe w Szkole im. Marcina Gortata

Dnia 29.09.22r. dzieci z gr.IV były pierwszy raz na zajęciach sportowych w szkole Podstawowej im. Marcina Gortata. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie, dwa razy w miesiącu. Dzieci bardzo dobrze się bawiły podczas gier zespołowych,nauczyły sie też kozłowac piłkę. Nie możemy się doczekać kolejnych zajęć, kóre już za dwa tygodnie!

Bieg Przedszkolaka 2022

Dnia 25 września br. odbył się "Bieg Przedszkolaka 2022" zorganizowany przez Radę Dzielnicy XVI Bieńczyce. W biegu tym wzięły udział dzieci 6- letnie z naszego Przedszkola z gr.IV i wygrały nagrodę pieniężna oraz puchar. Wszystkim biegnącym Dzieciom i ich Rodzicom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie ! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia: