Uwaga!!! Informacja dla rodziców

Informacja dla Rodziców dzieci 3-letnich przyjętych do przedszkola w roku szkolnym 2021/2022

Proszę o przyniesienie dnia: 01.09. wyprawki dla 3-latka:

-duży koc obleczony poszwą

-małą podusię- jaśka

-piżamkę

-pantofelki- łatwo zapinane

-zapasowe ubranka

(przyniesione rzeczy proszę podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka)

-przytulankę: misia lub inną rzecz, która będzie stanowić "kawałek domu" i pomoże znieść rozstanie z rodzicami

-usmiech i dobry humor.

W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny do przedszkola pod numer  660 637 608.

Zapraszam na II zebranie w dniu: 07.09.2021 (wtorek) o godz: 16:30.

nauczycielka gr.I  mgr Renata Długosz

DLA RODZICÓW!   RADY NA START- CO WARTO WIEDZIEĆ.

-BUDUJ POZYTYWNY PRZEKAZ DLA DZIECKA NA TEMAT PRZEDSZKOLA.  Nawet jesli decyzja jest przemyslana ale masz jakieś wątpliwości, postaraj się nie angażować w nie dziecka. Porozmawiaj o tym z kimś dorosłym ze swojego otoczenia.

-ZAPOZNAJ SIĘ Z HARMONOGRAMEM PRZEDSZKOLA. Staraj się przyprowadzać dziecko o stałej porze. Nawyki, budują poczucie bezpieczeństwa i pomagają odnależć się w nowej rzeczywistości.

-POMAGAJ ALE NIE WYRĘCZAJ. Przychodząc do przedszkola pomóż dziecku rozebrać się, założyć zmienne obuwie, wychodząc- podobnie.Pamiętaj, że wiek przedszkolny jest związany ze wzrostem samodzielności, który należy wspierać.

-ZAANGAŻUJ CIOCIĘ W ODPROWADZANIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA. Pozostawienie dziecka w przedszkolu często budzi duży niepokój, a co za tym idzie, fontannę łez. Wtedy rozstanie jest trudne nie tylko dla dziecka , ale i dla rodzica. Jeśli jest to możliwe, zaangażuj kogoś z bliskich, aby odprowadził dziecko do przedszkola.

-PAMIĘTAJ O TYM, ABY TWOJE ROZSTANIE Z DZIECKIEM BYŁO KRÓTKIE. Daj buziaka, pomachaj ręką z uśmiechem, wyjdź. Nawet jeśli dziecko płacze, staraj się wyjść w miarę szybko.

-KIEDY PŁACZ TRWA, NIE ZNIECHĘCAJ SIĘ DO PRZEDSZKOLA. Nawet jeśli płacz się powtarza, nie zabieraj dziecka z przedszkola. Okres adaptacji trwa od kilku do kilkunastu tygodni.

-STOPNIOWO ZWIĘKSZAJ ILOŚĆ GODZIN POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU. Większość przedszkoli organizuje zajęcia adaptacyjne, podczas których dzieci mogą poznać nowe miejsce.Często zdarza się jednak, że z różnych względów dziecko nie może w nich uczestniczyć.Warto wtedy rozpocząć pobyt dziecka od 2 godzin i wraz z kolejnym tygodniem, rozszerzać stopniowo jego pobyt w placówce.

-"PRZYJDĘ PO CIEBIE PO...OBIADKU". Pamiętaj, że dziecko w wieku przedszkolnym nie zna się na zegarku. Zapoznaj się z harmonogramem zajęć przedszkolnych i ustal z dzieckiem czynność wyznaczającą porę odbierania go z przedszkola.

-SPIESZ SIĘ POWOLI. Rano zadbaj o to, by dziecko miało wystarczająco dużo czasu na wykonanie wszystkich potrzebnych czynności. Pamietaj, aby znaleźć czas dla dziecka po pracy!