Przedszkolny zestaw programów dopuszczony przez Dyrektora

Przedszkola w roku szkolnym  2021 / 2022.

Tytuł programu                      Wydawnictwo                 Osoby realizujące
                         Plac zabaw                              WSiP                           Renata Długosz           Oddział I.
                                                                                                           P.dyr. Marta Czesak

Plac zabaw                               WSiP                          Alicja Garus                 Oddział II.
                                                                                                          Beata Kozaczka

Kocham przedszkole                    WSiP                           Maria Kusyk               Oddział III.
                                                                                                           Ewa Płatek

Plac zabaw                              WSiP                          Monika Goncerz           Oddział IV.
                                                                                                          Marzena Kruszec

Dbamy aby przedszkole:

• cieszyło sie dobrą opinią w środowisku lokalnym
  • pomagało rodzicom we właściwym wychowaniu dzieci
  • było bezpieczne i przyjazne
  • było bogate w ofertę zajęć edukacyjnych zgodnych z oczekiwaniami dzieci i ich rodziców
  • było przedszkolem, w którym są stosowane nowoczesne metody pracy
  • było przedszkolem estetycznie urządzonym
  • było przedszkolem, gdzie szanuje się godność dziecka

Gwarantujemy:

• opiekę w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6 do 17
  • ciepłą rodzinną atmosferę
  • wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę pedagogów stosującą różnorodne, nowoczesne metody pracy z dziećmi
  • imprezy okolicznościowe i uroczystości przedszkolne:
  • Zabawy andrzejkowe
  • Spotkania opłatkowe
  • Kiermasz Świąteczny Bożonarodzeniowy
  • Zabawa karnawałowa
  • Powitanie wiosny
  • Kiermasz Świąteczny Wielkanocny
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Festyn Rodziny
  • Uroczyste zakończenie roku i pożegnanie starszaków
  • Wycieczki Agroturystyczne
  • bieżące informacje dotyczące rozwoju dziecka
  • opiekę psychologa, logopedy i pedagoga
  • czerwcowe spotkania adaptacyjne (dla dzieci które będą uczęszczać od nowego roku szkolnego)

Zapewniamy:

• wychowanie
  • opiekę
  • uczenie w atmosferze:
  • akceptacji
  • bezpieczeństwa
  • przedmiotowego traktowania w grupach 3, 4, 5, 6 - latków
  • pełnowartościowe urozmaicone wyżywienie przygotowywane w całości na terenie przedszkola
  • zabawy integrujące grupę wyzwalające aktywność oparte na pedagogice zabaw KLANZA
  • dni otwarte dla rodziców
  • gry i zabawy w nowocześnie urządzonej sali gimnastycznej
  • codzienny pobyt na świeżym powietrzu w naszym zielonym ogrodzie oraz na spacerach

Zajęcia Dodatkowe:

Przedszkole proponuje bogata ofertę zajęć dodatkowych. Zajęcia dostosowane są do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców.

Język angielski - odbywa się raz w tygodniu. Nauka języka angielskiego prowadzona jest przez lektora języka angielskiego posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Zajęcia odbywają się w grupach z dziećmi w wieku 4, 5, 6-lat.

Rytmika - zajęcia odbywają się raz w tygodniu i obejmują wszystkie grupy wiekowe.

Katecheza - raz w tygodniu. W zajęciach tych biorą udział dzieci, których rodzice wyrażają zgodę w formie pisemnego oświadczenia.

Zajęcia taneczne - odbywają się raz w tygodniu, prowadzone są przez instruktora Szkoły Tańca PASJA, uczestniczą w nich dzieci 4, 5, 6-letnie.

Gimnastyka ogólnorozwojowa - raz w tygodniu. W zajęciach biorą udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych w celu poprawy ogólnej sprawnosci fizycznej oraz w ramach profilaktyki.

Zajęcia wyrównawcze - dzieci są objęte opieką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i prowadzone są zajęcia kompensacyjne przez logopedę, pedagoga i psychologa, pełniących dyżury w naszej placówce.