Ćwiczenia logopedyczne 8

Dzień dobry.
Poniżej przedstawiam propozycję kilku ćwiczeń logopedycznych, które można wykonać z dzieckiem w domu:
1. Przybory szkolne - ćwiczenia artykulacyjne. Najpierw dziecko koloruje ilustracje, a następnie ćwiczymy buzię według instrukcji umieszczonych na karcie.  Można również przygotować i posługiwać się prawdziwymi przyborami i według nich wykonać ćwiczenia opisane na karcie pracy.
II zadanie to ćwiczenia pamięci. Rozstawiamy przed dzieckiem kilka przyborów, na początek mogą być np. 3-4, prosimy dziecko aby je zapamiętało i zamknęło oczy, następnie zabieramy jeden i pytamy którego brakuje. II wersja - zamieniamy przedmioty kolejnością.
2. Labirynt - połącz części zwierzątek.
3. Łączenie cech.
4. Puzzle - rozcinamy rysunek wzdłuż linii, mieszamy. Zadaniem dziecka jest prawidłowe ułożenie całej ilustracji.
5. Rysuj po śladzie.
6. Przyimki - ćwiczenia gramatyczne.